Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
vkimi
Prezes
Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 3717
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/6 Skąd: z miasta Płeć:
|
Wysłany: (Sierpień 24, 2008, 3:22 pm); Temat postu: koszta życia |
|
|
temat może być ogólny,ale ja postawię na kwestię tanie sklepy/zakupy czyli jak sobie radzić z rosnącymi cenami żywności, jak przy braku podwyżek walczyć z podwyżkami produktów, inaczej gdzie iść,żeby kupić i maksymalnie zminimalizować wydatek?
jak Wy sobie radzicie ?
|
|
Powrót do góry |
|
 |
|
 |
Reindeer
Serwis
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 1534
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/6 Skąd: Miasto szkła
|
Wysłany: (Sierpień 27, 2008, 12:10 pm); Temat postu: |
|
|
Chwilowo udało mi się rozwiązać problem obiadów, za sprawą dość taniego baru w Obornikach. Przykładowo schabowy z ziemniakami sosem i surówką kosztuje tam ok 7 PLN.
Z doświadczenia odradzam robienie zakupów w sklepikach osiedlowych itp. Żabkach. Oczywiście nie zawsze w marketach jest taniej, ale często większe sklepy = niższa cena. Z drugiej strony nie ma co oszczędzać na jakości. Wolę już dołożyć parę złotych więcej i zjeść coś lepszego.
Kolejnym plusem marketów jest cena za litr/kilogram podana pod ceną właściwą. Często okazuje się, że lepiej kupić większe opakowanie, bo dopłacamy naprawdę niewiele. Np. 2 litrowy sok, zamiast 2 opakowań po 1 litrze.
Owoce i warzywa warto kupować na bazarach w warzywniakach, bo raz, że cena niższa, a dwa jakość lepsza.
Z doświadczenia powiem, że szerokim łukiem należy omijać dworcowe sklepiki. Ceny tam są znacznie wyższe niż w normalnych. Lepiej przed podróżą zrobić sobie kanapki niż w ostatniej chwili wydawać kasę na dworcowe zapiekanki/gyrosy itp. wątpliwej jakości jedzenie.
Oprócz oszczędzania na jedzeniu warto też rozsądnie gospodarować jedzeniem. Tzn kupować tylko tyle ile możemy zjeść/przechować zanim toto się zepsuje.
Poza tym jest parę sposobów na "odświeżenie" starej, lecz nie zepsutej żywności. Np. z parodniowego chleba, maczanego w jajku i smażonego wychodzą świetne grzanki.
Na początek tyle. Wybaczcie lekki chaos.
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Maluszek
Aktywista

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 951
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/6 Skąd: Miasto Wielkiej
|
Wysłany: (Sierpień 27, 2008, 3:19 pm); Temat postu: |
|
|
I tam ;D Zgadzam się z Tobą Reindeerze. Może ostatniego wypadku nie testowałam na sobie ale może da się jeszcze nadgonić ;D
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Martucha
Dyrektor
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 1837
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/6 Skąd: od Prusów
|
Wysłany: (Sierpień 27, 2008, 8:17 pm); Temat postu: |
|
|
Kupować mniej (pomidory na sztuki a nie na kilogramy, wędlinę pokrojoną na miejscu w plasterki a nie w kawałku) i jeść na bieżąco świeże produkty, a nie gromadzić w lodowce, a potem wyrzucać, bo sie nie zdążyło zjeść przed upływem terminu ważności.
|
|
Powrót do góry |
|
 |
vkimi
Prezes
Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 3717
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/6 Skąd: z miasta Płeć:
|
Wysłany: (Sierpień 27, 2008, 8:40 pm); Temat postu: |
|
|
Cytat: | Z doświadczenia odradzam robienie zakupów w sklepikach osiedlowych itp. Żabkach. Oczywiście nie zawsze w marketach jest taniej, ale często większe sklepy = niższa cena. Z drugiej strony nie ma co oszczędzać na jakości. Wolę już dołożyć parę złotych więcej i zjeść coś lepszego. |
fakt, sklepy osiedlowe i żabki mają przebicie na cenach nawet do 30%.
nie zgodzę się natomiast z kwestią jakości. przykładowo groszek z puszki w carreafur producenta 'rolnik' wcale nie jest lepszy od tego sprzedawanego w plusie - jeśli przyjrzeć się etykiecie - producent jest w tym wypadku ten sam. Nie wiem, czy wiecie, jak to się odbywa, ale odrębne firmy produkujące np wspomniany groszek to nie osobne firmy, ale zazwyczaj jedna produkująca na zamówienie i przyklejająca odpowiednie etykiety. i wierzcie lub nie,ale surowiec jest ten sam :)
także drożej i lepiej nie idzie w parze, a 'plusowa' czy 'lidlowa' krakowska nie jest wcale gorsza od krakowskiej 'dudy' czy innej znanej firmy, z tym,że te drugie są droższe
to jakby porównać toyotę corollę z alfa romeo 156 - tańsza, w biedniejszym opakowaniu ale za to się nie psuję
p.s. mi nie chodziło o poradnik,jak jeść,bo to chyba dla każdego logiczne,że nie kupuje się więcej,niż jest się w stanie zjeść
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Reindeer
Serwis
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 1534
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/6 Skąd: Miasto szkła
|
Wysłany: (Sierpień 31, 2008, 1:09 pm); Temat postu: |
|
|
vkimi napisał: |
p.s. mi nie chodziło o poradnik,jak jeść,bo to chyba dla każdego logiczne,że nie kupuje się więcej,niż jest się w stanie zjeść |
Uwierz mi, nie dla każdego :/
|
|
Powrót do góry |
|
 |
vkimi
Prezes
Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 3717
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/6 Skąd: z miasta Płeć:
|
Wysłany: (Wrzesień 2, 2008, 8:44 pm); Temat postu: |
|
|
jeśli kogoś stać,,
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Amy
Swojak
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 3083
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/6 Skąd: ;) Płeć:
|
Wysłany: (Wrzesień 28, 2008, 8:39 pm); Temat postu: |
|
|
a co Wy na to ?
[link widoczny dla zalogowanych]
|
|
Powrót do góry |
|
 |
|
|
Możesz pisać nowe tematy Możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
|